Grįžti atgal

Baltanagė Hiena


Pasitikėk savimi: magiškas fotografijos poveikis grožio suvokimui

Daugybė žmonių nepasitiki savimi, mano, kad jie yra negražūs ir kad nuotraukos su jais nesigaus gražios. Liūdna, bet tai yra labai paplitusi labai numonė ir daugybė žmonių gyvena turėdami menką savivertę. Žmogų paveikia socialiniai tinklai ir visuomenės grožio standartai, kurie nustato įvairius idealus, bet retai atspindi tikrąją įvairovę ir įvairialypę grožio sampratą. Todėl žmonės tiesiog nenori fotografuotis, nes jaučiasi nepatenkinti savo išvaizda ir nepasitiki savimi. Šiuo straipsniu noriu priminti, kad neverta nei kritikuoti savęs, nei klausytis kitų kritikos ir galvoti, kad tik socialiniuose tinkluose ar žurnaluose esantis grožis ir yra tas vienintelis, "teisingas" grožis.

Grožio suvokimas yra labai subjektyvus ir priklauso nuo individualių nuostatų, įsitikinimų bei asmeninės patirties. Tai, ką mato vienas, gali būti visiškai skirtinga nuo to, ką mato kitas. Ir juolabiau skirtinga nuo to, ką mato fotografas. Fotografijos magija ir yra tame, kad ji gali pakeisti mūsų suvokimą apie save. Fotografas, puikiai išmanantis šią sritį, gali padėti mums atrasti savo grožio akcentus, kurių galbūt patys nesame pastebėję arba vertinę kaip menkiau svarbius.

Socialiniai tinklai, žinoma, gali būti nuostabus įrankis, leidžiantis dalintis akimirkomis ir išreikšti save visam pasauliui. Tačiau dažniau jie suveikia kaip spąstai, kurie griauna pasitikėjimą savimi ir savivertę. Nepamirškime, kad socialiniai tinklai yra kaip filtras, kuris rodo tik tą pusę, kurią žmogus pats nori parodyti – visada padailintą ir pagražintą, tačiau niekada neparodo visko. Nenuvertinkime savęs bandydami lygiuotis su nepaliaujamai kintamomis grožio normomis, madomis, kurios nėra tikrosios tikrovės atspindys. Tai yra tik paviršutiniškumas, kuriuo gali žavėtis tik paviršutiniai žmonės.

Fotografo užduotis yra žmogaus portretą paversti meno šedevru, pačiu gražiausiu, kaip jis save gali suvokti. Fotosesija gali tapti tikra terapija, leidžiančia pamiršti abejones ir iš naujo pamatyti save. Nuotraukos gali atskleisti vidinę jūsų grožio esmę, jūsų asmenybės unikalumą, kurį galite nešti su savimi su didžiuliu pasitikėjimu. Fotografo užduotis yra tai atrasti ir pabrėžti, kas jūs esate iš tikrųjų, nebijant jūsų išskirtinumo.

Galiausiai, leiskite fotografui nuspręsti, gražus ar jūs esate ar ne! Jo profesionalumas, suvokimas apie grožio sampratą ir gebėjimas įžvelgti tai, kas jūsų akyse slepiasi, leis sukurti nuotraukas, kurios iš tikrųjų atspindi jūsų vidinį ir išorinį grožį bei jausmus. Nemenkinkite savęs dėl visuomenės stereotipų ar socialinių tinklų skleidžiamų grožio etalonų. Leiskite fotografijai atskleisti jūsų tikrąjį aš ir patikėkite savimi, kaip niekad anksčiau. Neleiskite neigiamoms mintims apie save apriboti jūsų galimybes atsiskleisti ir patirti tikrąją nuotraukų magiją. Fotografo profesionalus požiūris, meilė ir suvokimas apie grožį padės jums atskleisti šias ypatingas akimirkas ir jas įamžinti. Pradėkite savo fotografijos kelionę su pasitikėjimu ir leiskite fotografui įamžinti jūsų grožį nuotraukose, kurios bus kaip jūsų džiaugsmo ir pasididžiavimo šaltinis kiekvieną kartą, kai žvelgsite į jas.

Jūsų fotografė – Baltanagė Hiena

Grįžti į straipsnius