Grįžti atgal

Baltanagė Hiena


Nematoma fotografijos pusė arba kodėl fotografai tokie brangūs?

Dauguma žmonių nesupranta kas sudaro fotografijos paslaugų kainą. Dažnai tai susiję su tuo, kad klientai nemato viso darbo užkulisių, kur ir vyksta didžioji fotografų kūrybinė magija. Fotografavimas šventėje arba fotostudijoje su modeliu yra tik viena medalio pusė, o tikroji fotografijos esmė slepiasi daug gilesniuose sluoksniuose, kuriuos fotografai meistriškai suvaldo.

Nematomas laikas, praleistas po fotosesijų, kur fotografas atlieka tikrai stebuklingus dalykus. Tai yra tas laikas, kai kadrai paverčiami tobulais. Siekiant puikios kokybės, fotografai gali praleisti net visą parą ar net ilgiau redaguodami nuotraukas. Jie ieško šešėlių, žaidžia su spalvomis, sutvarko aplinkos defektus, jei fotosesija nebuvo atlikta studijoje. Dar daugiau laiko užima modelio odos retušavimas ir kitos smulkios detalės. Fotografo užduotis yra pasirūpinti, kad kiekviena nuotrauka būtų itin gerai apgalvota ir atspindėtų nuotraukų subjekto išskirtinumą ir grožį. Fotografas ieško geriausių akimirkų, kad sukurtų nuotraukas, kurios būtų prisimintinos. Tai reiškia, kad fotografas negali dirbti skubėdamas, nes reikia atkreipti dėmėsį į visas detales. Visas šis procesas reikalauja nenuilstamo atsidavimo, kantrybės ir nepavargstančių akių.

Fotografui taip pat tenka didelė atsakomybė atrinkti geriausias emocijas ir akimirkas iš daugybės užfiksuotų nuotraukų. Atrasti tas vieninteles geriausias akimirkas taip pat yra tikras menas. Fotografo užduotis yra priversti nuotraukas kalbėti, gyventi ir plisti ne tik tą vieną akimirką, bet visą amžinybę, kai net po daugelio metų šios nuotraukos geba gražinti į praeitį ir atkurti jausmus.

Nuotraukų pristatymo laikas taip pat yra dalykas, kurį klientai turėtų suprasti. Geri fotografai dažnai dirba prie kelių skirtingų fotoprojektų vienu metu, tad užtrunka, kol galiausiai nuotraukos yra atiduodamos į rankas. Tačiau laukti yra verta, nes tai reiškia, kad fotografas atsidėjo kiekvienai nuotraukai su visa savo meile ir dėmesiu.

Todėl verta pripažinti ir suprasti, kodėl geri fotografai yra tokie brangūs. Jų darbas yra ne tik fiksuoti akimirkas, bet ir kurti meną, kuris atskleidžia gyvenimo grožį ir praturtina mūsų prisiminimus. Nekalbant apie tai, kokia brangi yra pati foto technika, fotoaparatai, jų remontas, bei programinė įranga nuotraukų redagavimui, fotostudijos išlaikymas - vertėtų paminėti, kad ne kiekvienas žmogus gali tapti fotografu – tam reikalingas ne tik pašaukimas, talentas, bet ir ilgas, visą gyvenimą trunkantis mokymasis, tobulėjimas, atsidavimas savo profesijai. Todėl pasitikėkite profesionaliu fotografu ir įsileiskite jį į savo gyvenimą kaip tikrąjį menininką, kuris padės jums atskleisti ir užfiksuoti pačias gražiausias jūsų gyvenimo akimirkas.

Jūsų fotografė - Baltanagė HienaGrįžti į straipsnius